Ciszta kezelése
Létezik olyan fogászati probléma, amely nem feltétlenül okoz látványos tüneteket, mégis súlyos szövődményekhez vezet, ha nem fedezik fel időben?
A fogorvosokat csak fogfájáskor felkereső pácienseknek rossz hírünk van: sajnos létezik, sőt, nem csak egy ilyenről tudunk. A fogágybetegség mellett ugyanis a ciszta is képes arra, hogy elbújva az állcsontunkban, gyakran fájdalom nélkül fejlődjön és növekedjen.
Minél később vesznek észre a fogorvosok egy ilyen szájüregi cisztát, annál nagyobb az esélye annak, hogy az kellemetlen, nehezen gyógyítható következményeket okoz.
Nálunk ez mind
benne van az árban!
-
Állapotfelmérés
-
Konzultáció
-
Kezelési terv készítés
-
Érzéstelenítés
-
Implantátum beültetés
-
Lenyomatvételek
-
Igazítások és Harapások
-
Ingyenes kontroll
Mi az a ciszta, és miért olyan veszélyes?
Szájüregi cisztának nevezzük azokat a folyadékkal telt tokokat, amelyek az állcsontban alakulnak ki, és amelyek tartalma nem tud magától elfolyni, ezért a hólyag folyamatosan növekszik. Fájdalmassá és látványossá akkor válik, ha baktériumok jutnak a belsejébe, vagyis elfertőződik.
Legtöbbször egy-egy begyulladt foggyökér, máskor fogínyünk kisebb sérülései okozzák, és a ciszta gyakran hosszú ideig tünetmentes. A páciensek egy része legfeljebb enyhe nyomást érez az érintett területen, de előfordul, hogy a környező idegpályák és szövetek irritálása miatt egy idő után már elviselhetetlen a fájdalom.
Idővel a ciszta olyan nagy lesz, hogy a duzzanat láthatóvá válik; sajnos ilyenkor az esetek többségében már nagy a baj, ezért nem szabad megvárni, amíg eljutunk eddig a pontig. Az a legjobb, ha a szájüregi cisztát annak korai stádiumában felfedezzük, és a problémát minél hamarabb megszüntetjük.
A tünetmentesség ugyanis nem önmagában, hanem a következmények miatt veszélyes, hiszen beavatkozás nélkül a ciszta a környező fog elvesztéséhez, a fogak összetorlódásához és a csontállomány felszívódásához is vezethet. A ciszta nyomása miatt felszívódó csont miatt a töréssel is számolnunk kell.
Ezért is hangsúlyozzák ki fogorvosaink a rendszeres kontroll fontosságát, hiszen egy röntgenkép készítésével és elemzésével azonnal felfedezhető a probléma, így a szükséges kezeléshez is időben hozzáláthatunk.
A szájüregi cisztát haladéktalanul el kell távolítani, és a fertőzésveszélyt meg kell szüntetni, hogy az később ne okozzon kellemetlen szövődményeket. A ciszta eltávolítását szájsebész végzi, steril körülmények között, helyi érzéstelenítéssel.
A műtét biztonságos, rutinszerűen végezzük el, ugyanakkor a beavatkozás nagy alaposságot igényel, hiszen a hámszövet teljes egészét el kell távolítani, hogy a ciszta ne alakulhasson ki újra.
Amennyiben szükséges, az eltávolított ciszta helyét csontpótló anyaggal töltjük ki, hogy a gyógyulási időszak alatt megfelelően regenerálódhasson az érintett csontállomány.
A CompletDent munkatársai nemcsak a kezelésre, hanem a megelőzésre is figyelmet fordítanak, ezért mindig elmondják, hogy milyen fontos
- a rendszeres fogászati kontroll,
- a helyes szájápolási szokások betartása.
Ezek segítségével ugyanis csökkenthetjük a ciszta (vagy az ahhoz vezető más fogászati problémák) kialakulásának esélyét.
A szájüregi ciszta kezelése
Olvasnivalók a témában!

All-on-4 fogpótlás – miért a legjobb megoldás?
Már egy-két fog elvesztése is elegendő ahhoz, hogy a szájüregben levő egyensúly felboruljon, és komolyabb következményekkel járó folyamatok induljanak el. Kiterjedt vagy teljes foghiány esetén

Amit a fogászati csontpótlás kapcsán tudni érdemes
Mi az a csontpótlás? Habár a fogászati csontpótlás talán kevésbé ismert eljárás a köztudatban, gyakori beavatkozás a fogorvoslásban abban az esetben, amikor a szájüregben az

A fogciszta tünetei, fajtái és kezelése
Mi az a fogciszta? A fogciszta vagy fogászati ciszta egy olyan zárt üreg vagy üregrendszer a szájüregben, illetve az állkapocsban, amely folyadékkal vagy levegővel telt.
Bejelentkezés
Töltse ki az űrlapot, és kollégáink 24 órán belül felveszik Önnel a kapcsolatot.
06 30 244 4152
Hétfőtől péntekig 8:00-19:00
Cím: 1139 Budapest, Gömb u. 44.