Foghúzás fájdalommentesen
Van megoldás a fogászati félelemre?
Még most is sok olyan páciens van, aki a régi emlékek vagy a fúró hangja miatt szinte retteg a fogászati kezelésektől, de szerencsére a beavatkozások ma már legfeljebb csak egy kis kellemetlenséggel járnak.
A foghúzás fájdalommentesen is elvégezhető, hiszen az olyan rendelők, mint a CompletDent korszerű helyi érzéstelenítő készítményeket használnak. Az injekció beadását felületi érzéstelenítő gél használatával segítjük, hogy már a szuri se okozzon a szükségesnél nagyobb megterhelést.
Ha pedig betartod a fogorvosi utasításokat, akkor még a komolyabb műtétek utóhatásain is gyorsan túlleszel. Pácienseink többsége ezért a beavatkozások után már szinte csak apróságnak érzi a foghúzást.
20.000 Ft
Nálunk ez mind
benne van az árban!
-
Állapotfelmérés
-
Konzultáció
-
Kezelési terv készítés
-
Érzéstelenítés
-
Ingyenes kontroll
Foghúzás fájdalommentesen a CompletDentnél
A CompletDent Fogászat kíméletes foghúzási protokollt alkalmaz, a beavatkozást végző szájsebészek pedig nemcsak empatikusak, de nagy tapasztalattal is rendelkeznek ezen a téren.
A foghúzás fájdalommentesen akár 15-20 perc alatt is elvégezhető (komolyabb műtéteknél, például bölcsességfognál persze hosszabb időre számíts!), és a beavatkozás folyamata a következő:
- A helyi érzéstelenítést követően megtisztítjuk az érintett fog környékét, hogy ott később ne alakulhasson ki fertőzés.
- Az eltávolítani szándékozott fogat gyors és határozott mozdulattal kihúzzuk.
- A kihúzott fog helyére szivacsot és fertőtlenítő tablettát helyezünk. A seb környékén úgynevezett véralvadék keletkezik, amely természetes dugóként zárja le a sebet, és gondoskodik arról, hogy ne jussanak be a kihúzott fog helyére a kórokozók.
- Ha szükséges, varrattal lezárjuk a sebet. Amennyiben ez a varrat nem felszívódó, úgy 1 hét múlva vissza kell térni varratszedésre.
- A beavatkozást követően jöhet a gyógyulási időszak.

Mire figyelj foghúzás előtt és után?
Foghúzás előtt:
- Mielőtt beülnél a fogászati székbe, alaposan mosd meg a fogaidat, és ügyelj a fogközök megtisztítására is
- Kérj fogkő-eltávolítást (amit már a dentálhigiénikusok is elvégezhetnek, és 20-45 perc elég hozzá)
- Bőségesen egyél, mert foghúzás után, amíg a zsibbadás tart, nem javasolt a szilárd táplálék fogyasztása
- Igyál elég folyadékot.
Foghúzás után:
- Foghúzás után gondoskodj a jegelésről, és a beavatkozás napján finoman hűtsd az érintett területet.
- A sebet nem szabad szívni, és kerülni kell az öblögetést néhány napig. Ennek oka, hogy máskülönben a sebet lezáró vérdugó kilökődik, vagyis az nem tudja elvégezni a feladatát.
- Amíg a fájdalom tart, szedj fájdalomcsillapítót. Ha a fogorvos antibiotikumot írt fel, szedd be azt is (az orvosi utasításnak megfelelően).
- Ne fogyassz néhány napig tejet és tejterméket.
- Kerüld a dohányzást és az alkohol fogyasztását néhány napig.
Ha erősödnek a panaszaid (például a fájdalom), akkor mihamarabb keresd fel a fogorvosodat. Foghúzás után pedig mihamarabb gondoskodj a hiány pótlásáról, hiszen a nem pótolt foghiánynak súlyos következményei lehetnek.
Olvasnivalók a témában!

Amit a fogászati csontpótlás kapcsán tudni érdemes
Mi az a csontpótlás? Habár a fogászati csontpótlás talán kevésbé ismert eljárás a köztudatban, gyakori beavatkozás a fogorvoslásban abban az esetben, amikor a szájüregben az

A fogciszta tünetei, fajtái és kezelése
Mi az a fogciszta? A fogciszta vagy fogászati ciszta egy olyan zárt üreg vagy üregrendszer a szájüregben, illetve az állkapocsban, amely folyadékkal vagy levegővel telt.

Minden, amit a bölcsességfog kapcsán tudni szeretne
Mi a bölcsességfog? A bölcsességfog, más néven 8-as fog az emberi fogazat egyik része. A száj hátsó részében található, a legutolsó a sorban, és általában
Bejelentkezés
Töltse ki az űrlapot, és kollégáink 24 órán belül felveszik Önnel a kapcsolatot.
06 30 244 4152
Hétfőtől péntekig 8:00-19:00
Cím: 1139 Budapest, Gömb u. 44.